0 (546) 958 8321

Sosyal Medyada Biz}

Farmasi Kaş ve Kirpik Serumu


farmasi-kas-kirpik-serumu

Derimizin en güçlü koruyucularıdır onlar. Saçlarımız, kirpiklerimiz, kaşlarımız. Yaşam döngüleri ise hiç de tahmin ettiğimiz gibi değil. Vücut kılının oluşması ve büyümesi ortalama 2-6 yıl arasında değişiyor. Bu büyüme eversine Anajen Faz adını veriyoruz. Öğrenin; saçlı derimizdeki saç tellerinin yaklaşık %85’i büyüme ve gelişme halinde, anajen fazda bulunur.

Saç kılı büyüme evresini tamamladıktan sonra Katajen Faz adını verdiğimiz evreye geçer. Bu evre kısaca saç kılının ölüm evresidir. Kıl; yuvasından, çekirdekten ve kılcal damardan ayrılır. Bu süreç yaklaşık 2-3 hafta sürer. Telojen Faz’da ise artık ölü saç kılı, derimizin üst katmanına (epidermis) doğru göç etmeye başlar. Böylece çekirdekten yeni saç kılının oluşumu sağlanırken diğer yandan göç eden saç dökülür. Hormonal veya genetik sebeplerden dolayı, ne kadar iyi beslensek de kılcal damarlardan gelen bazı sinyaller sebebiyle (siyah sinyaller) anajen faz kısalır. Saç teli yeterince gelişmez ve erkenden dökülür. Bu sebeple bölgesel saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalınır.

Capixyl, Saç Büyüme Faktörü’ne sahip bir aktiftir. Saç kılına anajen faz sırasında kılcal damarlar yoluyla mavi sinyaller gönderir. Bu mavi sinyaller sayesinde, kıl kökü sürekli uyarılır, büyüme ve gelişme devam eder. Böylelikle saç dökülmesi ve tüyleşme engellenmiş olur.

Dr. C. Tuna Vitalizing Canlandırıcı Seri ile saçlarınızı yenilerken, Farmasi Kaş ve Kirpik Serumu ile bakışlarınızı güçlendirin

Capixyl’nin kıl üzerindeki etkileri bu kadarla sınırlı değil! İşte diğer faydaları:

  • Kıl köklerini uyararak, kılların seyrekleşmesini ve tüylenmesini önler.
  • Saç Büyüme Faktörü ile kıl kökünün gelişimini tamamlamasına ve kılın uzamasına yardımcı olur.
  • Kul kökünün beslenmesinde büyük rol oynar.

farmasi-kas-kirpik-serumu-2


2.366 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN