Farmasi

Farmasi Kazanç Planı İle Yükselme Ve Prim Alma

Farmasi Kazanç Planı İle Yükselme Ve Prim Alma

Farmasi dünyasına adım attınız veya atmayı düşünüyorsanız; yükselmek için bilmeniz gereken en önemli bilgi Farmasi Kazanç Planıdır. Hangi dereceye nasıl yükseleceğinizi ve ne kadar para kazanacağınızı bu sistemden öğrenebilirsiniz. Asla gözünüz korkmasın ve hep gözünüz üst basamaklarda olsun. Başarı şans değil, çalışmayı gerektirir. Sizlere bu basamakları ayrıntılarıyla aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle yükselme basamakları şu şekildedir :

Satış Danışmanı > Lider > Müdür >

Direktör > Platin Direktör > Müdür Direktör > Zümrüt Direktör > Elmas Direktör

As Başkan > Başkan

Satış Danışmanı

Satış danışmanlığı; Farmasi’de kariyerinizin ilk basamağı olacaktır. Bu basamakta doğrudan satış yaparak ürün başına ortalama %30 kâr elde edersiniz. Bu basamakta ürünleri tanıyıp satış teknikleri öğreneceksiniz. Tam bir eğitim ve sosyalleşme basamağıdır. Kendi satış tekniklerinizi oluşturabilir ve özgüveninizi artırıp hedeflerinize ulaşmak için plan yapabilirsiniz. Bunu gönül rahatlığıyla söylememin sebebi Farmasi’ye olan güvenimdir. Ürünler çok kalite ve uygun fiyattadır. Çevreniz az bile olsa ürünün kalitesi dilden dile dolaşacaktır. Hiç tanımadığınız insanlar bile size ulaşıp ürün satın alabilirler. Bunun için ürünün tanıtımını en iyi şekilde yapmak ve etkileyici olmak çok önemlidir.

Peki Farmasi ürünlerinin satışından elde edeceğiniz %30 kâr yeterli midir ? Cevabınız kesinlikle “Hayır” olmalıdır. Yukarıda da belirttiğim gibi gözümüz hep yükseklerde olacak ve asla çekingenlik yapmayacağız. Farmasi satış danışmanı olduktan sonra bize danışman ekleme yetkisi geliyor. Yani çevrenizdeki biri bende Farmasi ürünlerini satmak istiyorum derse onu danışman yapabilirsiniz. Resmi web sitesine giriş yaptığınızda sağ tarafta bulunan “Alt Ekip” bölümünden “Danışman Ekle” ye basarak danışman olmak isteyen kişiyi ekleyebilir ve liderliğe ilk adımınızı atmış olursunuz.

– Altınıza Eklediğiniz Danışmanlardan Komisyon Kazanmak ?

Alt danışmanlarınızdan komisyon kazanmak için belli bir kotayı tutturmanız gerekmektedir. Bunu takım olarak yada şahsi olarak doldurabilirsiniz. Ama komisyon oranının yüksek olması için altınızdaki danışmanların satışları yüksek olması gerekir. Bunu da onlara eğitim sağlayarak, satış teknikleri öğreterek ve yardımlar yaparak sağlayabilirsiniz.

*Prim alabilmek için aylık en az 140 Puanlık sipariş girişi yapılmalıdır.

Siz ve gurubunuz 1 kampanya ayı içinde toplam;

Danışman En düşük 500 TL Puanlık satış yapabilirseniz %3

Danışman – En düşük 1.500 TL Puanlık satış yapabilirseniz %6

Liderlik için siz ve gurubunuz 1 kampanya ayı içinde toplam;

Lider En düşük 3.000 TL Puanlık satış yapabilirseniz %9

Buradan anlayacağımız gibi seçeceğimi takım çok önemlidir. Satış düzenli satış yapan ve hedefini artıran bir takımla üst basamaklara tırmanmak çok daha kolay olacaktır. Bundan sonraki basamak Liderlik Basamağıdır.

Lider – En düşük 6.000 TL Puanlık satış yaparak %12

Üst Lider En düşük 10.000 TL Puanlık satış yaparak %15 (25 Katalog Alım Şartı)

Yönetici En düşük 15.000 TL Puanlık satış yaparak %18 seviyesine ulaşırsınız. (1 Aktif Kayıt + 50 Katalog Alım Şartı)

Bu aşamaya gelebildiğimiz zaman anlayın ki muhteşem bir ekibimiz var. Çalışkan, hırslı ve başarılı bir takım. Yalnız unutmamamız gereken bir şey daha var. Basamak atladığımız gibi o basamağı da korumak gerekir. Yani her zaman ilk günkü gibi çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki basamaklar oldukça kazançlı ve oldukça zor basamaklar olacaktır. Ama zoru başaracağız ve birlikte çıkabileceğimiz en yüksek basamağa çıkacağız.

Müdürlük

Siz ve grubunuz 1 kampanya süresinde en düşük 20.000 TL Puan‘lık alışverişe ulaşabilirseniz %22 prim almaya hak kazanırsınız. Müdür olabilmeniz için altınıza eklediğiniz en üst seviye üye ile sizin aranızdaki satış arasında 5.500 TL puan (Taban %12) fark olmalıdır. Ayrıca 2 aktif kayıt ve 100 adet katalog alma koşulu vardır.

Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 3
2. Nesilden % 2
3. Nesilden % 1,5
4. Nesilden % 1 Müdür Primi alır.

Birinci nesil sizin eklediğiniz bir altınızdaki danışmandır. İkinci onun eklediği danışmandır. Böylelikle 4 nesil aşağıya inerek yüksek kazanç kapısını açmış oluyorsunuz. Buradan da anladığınız gibi sadece sizin altınızda danışman kadar bir alttaki danışmanlarda önemlidir.

Direktörlük

Siz ve grubunuz 1 yıl içerisinde 5 kez peşpeşe veya aralıklarla 20.000 TL Puan satış yakalayabilirseniz beşinci aydan itibaren Direktörlüğe yükselirsiniz. Kazanacağınız prim değişmez ve %22 de sabit kalır. Müdürlükte olduğu gibi bir altınızdaki en yüksek puanlı kişiyle aranızda yine 5.500 TL Puan fark olması gerekmektedir. Ayrıca 2 aktif kayıt ve 100 adet katalog alma koşulu vardır.

Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 3
2. Nesilden % 2
3. Nesilden % 1,5
4. Nesilden % 1 Direktörlük primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) hak kazanılır.

Altın Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL Puan’lık alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ALTIN DİREKTÖR ünvanı haketmiş olurlar. Direkt bağlı en az 2 adet %22 kolu bulunmalıdır. Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında yandan (Direk bağlı iki 22 kolu haricinde) 5500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 125 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 3,50
2. Nesilden % 2,50
3. Nesilden % 1,75
4. Nesilden % 1,25 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.

Platin Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL Puan’lik alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında PLATİN DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar. Bunlar dışında, direkt bağlı enaz 4 adet %22 kolu bulunmalıdır.
Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 5500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

Platin Direktör olan danışman 10000 TL PUAN  yandan yaparsa  araç kullanım hakkı elde eder. Şartları yerine getiren Platin Direktör ünvanını koruduğu 12 boyunca araç kullanımı yada 1000TL KDV dahil tutarı hak edecektir. Ünvanını koruyamadığı ay KDV dahil 1000TL faturalandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 4,25
2. Nesilden % 3,25
3. Nesilden % 2,25
4.Nesilden %1,50 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.
Platin Direktör Tatil Hakkı:20 puan

Zümrüt Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL Puan’lik alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ünvanı haketmiş olunur.Bunlar dışında, direkt bağlı enaz 8 koldan MÜDÜR-DİREKTÖR olması kaydı ile. Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 5500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.Beşinci ayında ZÜMRÜT DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar.

Zümrüt Direktör olan danışman  10.000 TL PUAN yandan yaparsa araç kullanım hakkı elde eder.Şartları yerine getiren Zümrüt Direktör ünvanını koruduğu 12 boyunca araç kullanımı yada 1500TL KDV dahil tutarı hak edecektir. Ünvanını koruyamadığı ay KDV dahil 1500TL faturalandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 5
2. Nesilden % 4
3.Nesilden %3
4.Nesilden %2 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.
Zümrüt Direktör Tatil Hakkı: 40 puan

Elmas Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL Puan’lik alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ELMAS DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar.Bunlar dışında, direkt bağlı en az 12 koldan MÜDÜR- DİREKTÖR olması kaydı ile. Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 5.500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

Elmas Direktör olan danışman 10.000 TL PUAN yandan yaparsa araç kullanım hakkı hak eder.Şartları yerine getiren Elmas Direktör ünvanını koruduğu 12 boyunca araç kullanımı yada 2.000TL KDV dahil tutarı hak edecektir. Ünvanını koruyamadığı ay KDV dahil 2.000TL faturalandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 6
2.Nesilden % 5
3.Nesilden % 4
4.Nesilden % 3 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.
Elmas Direktör Tatil Hakkı: 60 Puan


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 30 YORUM
 1. Nihal Aydın dedi ki:

  En iyi farmasi kazanç planı anlatımı bu bence. Teşekkür ederim kafamda hiç soru kalmadı.

 2. irem dedi ki:

  ben ilk satışımı yaptım 75 tllik ama karşılığında bi ücret almadım. acaba 100 tlin üzerindemi yaparsam bi ücret alacağım?

  1. admin dedi ki:

   Prim alabilmeniz için grup TL puanınızın 500 TL yi geçmesi gerekiyor. Geçtiğiniz zaman %3 prim kazanırsınız.

 3. meltem dedi ki:

  tam 1500 tl puana ulasinca pirim ucreti ne kadar oluyor acaba

  1. admin dedi ki:

   Sadece siz 1500 TL Puan yaparsanız 60 TL olur. (%18 kdv %20 stopaj düşülmüş net hali)
   Grupla birlikte yapılınca 50 TL ye kadar geriler.

 4. Medine dedi ki:

  Satis yapilmadigi zaman puan dusuyor mu

  1. admin dedi ki:

   Aylık yapılan satışa göre prim kazanılıyor. Yani satış olmayan ay para kazanamazsınız.

 5. irem dedi ki:

  %3 oldugunda kazanç ne kadar?

  1. admin dedi ki:

   15 TL civarı

 6. Emine dedi ki:

  Gurup nasıl kuruluyor

  1. admin dedi ki:

   Yeni danışmanlar ekleyerek. Yeni her üye ve onların getirecekleri üyeler sizin grubunuzu oluşturuyor.

 7. Sam dedi ki:

  Peki bir kere %6 yı tutturduk diyelim, sonraki ay bu ünvan korunuyor mu yoksa yine ay başında sıfırdan başlayıp yine belirli tl puan toplamına göre seviye mi kazanılıyor. Aldığımız ünvanlar sadece o ay için mi geçerli kısacası?

  1. admin dedi ki:

   Sadece o ay için geçerli. Mesela 1.500 oldunuz %6 olursunuz. Sonraki ay 1.000 de kalırsanız %3 e düşersiniz.

 8. Gizem uysal dedi ki:

  Tl puanların yıl bazında herhangibir değerlendirmesi var mı? Farmasi üyeliğim yapılırken yıl sonu değerlendirilmesi şeklinde bilgi verilmişti konu ile ilgili detaylı bilgi veririrmisiniz? ayrıca çoğunlukta karşılaştığım bir soru ;farmasi ailesinde neden bulaşık makinası deterjanı yok?

  1. admin dedi ki:

   Kariyerin sabitlenmesi için yıl bazı olarak bir değerlendirme yoktur. TL puanlar sadece aylık size katkı sağlar. Bulaşık makinesi tableti önceden vardı ama kaldırıldı. Tekrardan dönüşü olabilir ama şuan bir bilgi yok.

 9. İzel dedi ki:

  Kazanç %30 diyor ama ben hesaplıyorum tüm ürünlerde katolog fiyatının %23 daha ucuza geliyor ürünler bize neden öyle acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Geliş fiyatının yüzde 30 u. Yani size geliş fiyatını öğrenmek için katalog fiyatı bölü 1.3 yapabilirsiniz.

   Dr.C. Tuna ürünlerinde kàr ürünün size geliş fiyatının yüzde 40ıdır

 10. Sibel dedi ki:

  Ürünleri sipariş verdiğimiz de %30karini nasıl alıyoruz ? Fabrikadan bizlere direk indirmli mi geliyor? Örneğin 100 tl olan bir siparisimizin karı elimize nasıl geciyor

  1. admin dedi ki:

   Siparişleriniz sepete direk geliş fiyatı ile eklenmektedir. Yani siz satarken ek olarak kârınızı ekliyorsunuz.

   1. Fatma binbaş dedi ki:

    Biz katalog fiyatından satıyoruz bize ürünler indirimli geliyor

 11. Sibel dedi ki:

  Üye eklemek çok zor ikna etmek tam üye olacakmış gibi oluyorlar sonra korkup vazgeçiyorlar

 12. göknur poshoroğlu dedi ki:

  ilk giriş ne kadar olması gerekir kargo parası var mı

  1. admin dedi ki:

   Senelik kayıt ücreti 5 TL dir. Kargo 110 TL üzeri ücretsiz. Altı ise 10 TL dir. Kargo ücreti çıkarsa Farmasi siparişinize ek hediye ürün koymaktadır.

 13. göknur poshoroğlu dedi ki:

  ödeme imkanı nasıl

  1. admin dedi ki:

   Kredi kartı, kapıda ödeme ve havale seçenekleri mevcuttur. Farmasi ek limit açmaz yani nakit ödemeniz gerekmektedir.

 14. Yasemin dedi ki:

  Prim kazanmak için bir ay içinde mi 500tl ilk sipariş vermek gerekir yoksa tek seferde 500tl olması mı gerekiyor

 15. Gulsen dedi ki:

  Hic satış yapmadan sadece uye yapsan yinede kazanç saglayabilirmitim

BİR YORUM YAZ