0 (546) 958 8321

Sosyal Medyada Biz}

Göz Tipinize Göre Eyeliner Sürüşü


Eyeliner sürmeden önce hangi göz tipine sahip oldunduğu belirlenmeli ve bu tipe uygun eyeliner sürülmelidir. Böylece daha güzel bir görünüm elde edilir.

Yuvarlak gözler için eyelinerYuvarlak gözler için eyeliner: Yuvarlak gözleri daha kalkık göstermek için uzun kuyruklu eyeliner sürmek uygun olacaktır. Göz pınarlarına kadar sürülen eyeliner gözlerin daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

Çekik gözler için eyelinerÇekik gözler için eyeliner: Çekik gözlere oval bir şekil vermek için kuyruksuz eyeliner tercih edilmelidir. Aksi takdirde gözler olduğundan daha küçük görünecektir.

Badem gözler için eyelinerBadem gözler için eyeliner: Badem gözler ideal göz şekli olarak kabul edilir. Bu yüzden sadece kirpik dipleri takip edilerek hafif kuyruklu eyeliner sürülür. Böylece gözün düşük kısmı daha yukarı görünecektir. Göz pınarlarından başlayan bir eyeliner tercih edilmelidir.

Uzak gözler için eyelinerUzak gözler için eyeliner: Uzak gözleri yakınlaştırmak için eyeliner sürerken göz pınarlarına yoğunlaşılmalıdır. Böylece iki taraftan gözler birbirine daha yakın gözükecektir. Kuyruklu eyeliner sürmek tercih edilmemelidir.

Yakın gözler için eyelinerYakın gözler için eyeliner: Yakın gözleri birbirinden uzaklaştırmak için göz pınarlarına eyeliner sürmekten kaçınılmalıdır. Gözün dış köşesine yoğunulaşan eyeliner tercih edilmesi gerekmektedir.


1.223 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN